Usuwanie poszerzonych naczynek na twarzy jest aktualnie jednym z najpopularniejszych zabiegów realizowanych w gabinetach medycyny estetycznej, bowiem coraz to więcej ludzi zmaga się z tzw. pajączkami oraz nawracającym rumieniem.

Jeśli nieestetyczna siatka poszerzonych naczynek na twarzy cały czas się zwiększa, zaś pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, iż musimy skorzystać z ciągu zabiegów
Pomoc w walce z trądzikiem różowatym
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Cuperosa – to trwałe poszerzone naczynia włosowate, jakie prześwitują przez naskórek w formie „nitek” i większej ilości tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Poszerzone naczynka (dermamed.com.pl/oferta/naczynka) mogą pojawić się na każdym typie cery, jednak wyjątkowo narażona jest skóra cienka, delikatna. Charakterystyczne pajączki najczęściej pojawiają się w okolicy policzków, nosa jak też brody. Naczynka poszerzają się oraz tworzą nieładny rumień pod wpływem wielu czynników: po napiciu się gorącej kawy i mocnej herbaty, po napiciu się alkoholu bądź też po spożyciu ostrych dań, pod wpływem wahań temperatury, pod wpływem niepożądanych warunków atmosferycznych: mrozu, wiatru oraz promieni słonecznych, zdenerwowania. Zamykanie naczynek Wrocław. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej szacuje, z jakimi zmianami zmaga się chory, to znaczy jak głęboko kryją się naczynka i jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobiera właściwą długości fali, która będzie wydzielana przez laser bądź przez elektrodę. Musimy pamiętać, że co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie można przyjmować ziół fotouczulających jak też panaceów z kwasem salicylowym. Laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które umożliwia zamknięcie naczynek z zastosowaniem energii świetlnej.

Metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z zauważalnymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka zostają likwidowane z pomocą ruchomej głowicy, która emituje światło o wskazanej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by pozostało pochłonięte przez hemoglobinę, zatem czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną.
Jeśli chodzi o leczenie trądziku laser także może okazać się bardzo pomocny (poznaj szczegóły). Do skutecznych sposobów laserowego leczenia trądziku zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne lub połączenie frakcjonowania z ablacją.