Kiedy w 1975 roku Amancio Ortega otwierał swój własny sklep w La Coruni chyba nie spodziewał się, że trzy dziesięciolecia potem ogłoszą go najzamożniejszym obywatelem półwyspu iberyjskiego i wywalczy piąte miejsce w rankingu światowych miliarderów w 2012 roku. A może wierzył w to tak bardzo, że jego plany się spełniły? Ciężko orzec.
buty
Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

Co jest natomiast pewne to to, że obecnie każda kolekcja Zara jest przyjmowana w świecie mody z gigantycznym zainteresowaniem. Nie dziwota, każdy kto jest na bieżąco z kreacjami hiszpańskiego giganta – na stronie sieciowej, w piśmie trendowym bądź w telewizji – na pewno zauważy, że kreacje są pomyślane idealnie, a surowce użyte do wyprodukowania są wysokiej jakości. Właśnie w tych 2 atrybutach można doszukiwać się źródła błyskotliwego sukcesu iberyjskiego potentata.

Znaczącą rolę odgrywa także sprawny marketing. Od niedawna podstawową twarzą tej iberyjskiej marki jest wspaniały piłkarz i słynny celebryta – David Beckham. Celem reklamy w tym wypadku stała się najnowsza bieliźniana kolekcja Zara. Wynajmowanie gwiazd do promowania firmy to dobre posunięcie biznesowe, które daje mnóstwo dobrego przedsiębiorstwu. Ale tak czy siak, Zara nie potrzebuje gigantycznych kosztów na marketing, bo firma ta jest znana na całym globie. Banery ze słowem Zara znajdziesz w pięćdziesięciu państwach na świecie.

buty damskie
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Wiosna to czas wyjątkowo zmiennej atmosfery – przecież rymuje się, że w marcu jak w garncu. Miesiące bywają bardzo słoneczne, lecz zdarza się, że pojawiają się intensywne opady. Na takie właśnie mokre dni dobre będą stylowe kozaki Zara, oferowane w najnowszej kolekcji tej hiszpańskiej marki. Jeżeli nie masz ochoty opuszczać mieszkania, by przymierzać towary w sklepie, możesz zakolegować się z nowoczesną witryną internetową firmy, na której znajdziesz fajne aplikacje multimedialne, które ułatwią wybór kreacji. Piszemy tu o cyfrowej przymierzalni, w której ubrania wdziewa się na figury modeli.

Źródło: domodi