Lasery są użytkowane powszechnie, też w medycynie estetycznej. Stosowane są zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku należy wspomnieć o urządzeniu, jakim jest laser Nd Yag. Stosuje się go do zamykania naczynek, które powstały w związku z różnorodnymi przyczynami. Można go wykorzystywać w przypadku wszystkich partii.

żylaki
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Najczęściej laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek zlokalizowanych na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki skuteczności tego urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a również małych żylaków. Oczywiście, im płyciej pęknięte naczynie jest zlokalizowane oraz im mniejszych jest rozmiarów, tym łatwiej można się go pozbyć. Z reguły zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, by uzyskać zaplanowane efekty. Laser ( http://royalclinic.eu/ ) diodowy, jeżeli chodzi o urządzenia do salonów kosmetycznych czy klinik zapewniających zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się sporym zainteresowaniem. Stosuje się go do zabiegu fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu trwałe usunięcie cebulek włosowych. By był kompletnie skuteczny kurację należy przeprowadzać parę razy. Warto uwypuklić, że raczej zabieg ten nie należy do bolesnych. Odczucia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być wzmożone w przypadku osób mało odpornych na ból, a także podczas robienia zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Wiele zależy od tolerancji bólu. Mimo wszystko, nie jest to ból, którego nie dałoby się znieść i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem znacznie przystępniejszym w tej kwestii niż przy użyciu wosku.

depilacja
Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed zabiegiem nie powinno się opalać, warto także ogolić włosy przed zastosowaniem lasera – laser nd yag. Wyrywanie włosów w ciągu 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest wskazane. Po wykonaniu zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, zgrubienia. Nieocenione okażą się z pewnością zimne kompresy oraz unikanie dezodorantów. Warto przez jakiś okres rezygnować z mocnego makijażu oraz stosować krem z filtrem.