Obecnie na rynku występuje wiele modeli zegarków. Do najatrakcyjniejszych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na parę szczegółów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są w wielu przypadkach dość masywne, z dużymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również podczas dynamicznego ruchu. Paski oraz obudowy kopert przygotowane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. W większości przypadków występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper a ponadto timer, niemniej jednak w profesjonalnych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy także głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy też uwagę, aby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem idealnych
modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne
Wykonane zazwyczaj z materiałów szlachetnych, niejednokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach należy dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy przygotowane są na podstawie mosiądzu lub – przejdź do serwisu – stali szlachetnej, przeważnie powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do srebrnej jak i do złotej biżuterii. Za każdym razem trzeba dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem grubość i rodzaj powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego estetyce i trwałości. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek bardzo często nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi również być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop