Dla osób, które cenią sobie wygodę, ale chcą chodzić w butach na szpilkach mamy obecnie projekt Yoji Yamamoto i firmy adidas. Tego typu obuwie można określać hasłem najdoskonalszych szpilek. Cow nich takiego niezwykłego? Zaraz zaprezentujemy kilka istotnych cech butów sportowych na obcasie.

Szpilki damskie
Autor: DenisDenis
Źródło: http://www.flickr.com
Yoji Yamamoto, japoński projektant i przedsiębiorstwo adidas razem wykreowali markę Y-3. Kolekcje przedstawiane przez nich na rynek mogą łamać konwencje i zacierają granice między tym co w trendach a tym co wygodne. W tym przypadku zaprojektowali najbardziej komfortowe buty sportowe na obcasie. Kultowy model nazwali Torsion Heel. Buty te mogą łączyć w sobie wygodę butów sportowych i styl szpilek. Dzięki wprowadzonej w nich technologii adiPRENE, które stosuje się w butach do biegania, szpilki wspaniale amortyzują stopę w czasie chodzenia.

adiPRENE to system zmniejszający stan zmęczenia stóp. Jest stosowany z reguły w obuwiu przeznaczonego do biegania, gdzie wspaniała amortyzacja jest zwłaszcza wymagana. System w podeszwie adiPRENE pozwala tez doskonalsze wybicie i niweluje ryzyko nabawienia się kontuzji. adiPRENE to wytrzymały materiał, lokowany z przodu buta, co nadaje wzmożoną dynamikę każdemu krokowi.Użycie tej technologii w obuwiu dla kobiet, zwłaszcza w szpilkach jest bardzo trafnym rozwiązaniem, ponieważ każda kobieta, która chodzi w szpilkach, posiada problemy z bólem poduszek podpalcowych. Zobacz więcej: buty dziecięce w kaliszu.

W tych szpilkach dzięki zastosowaniu systemu adiPRENE nie ma to miejsca. Szpilki mają dosyć wysoki obcas, 9 centymetrów, jednakże dzięki zastosowanemu systemowi Torsion, przednia i tylna strona stopy ma okazję poruszać się niezależnie, co pomaga zapewnić znaczna stabilność. Zobacz: .

Obuwie można dostać w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne oraz kolorowej z neonowymi detalami. Zostały wykonane z lakierowanej skóry z elementami nylonu i siateczki. Jeżeli więc chcą nam się modne buty damskie z prawdziwego zdarzenia to prezentowany model bez wątpienia zachwyci nawet najbardziej wybredne przedstawicielki płci pięknej.