Zima to pora roku, którą jedni uwielbiają, a inni jej nie znoszą. Zimno, ciemno, ślisko – nie każdy lubi taki klimat. Cierpi w tym czasie również skóra, gdyż narażona jest wyjątkowo na przesuszenie, odmrożenia, czy łuszczenie. Jak sobie radzić zimą z pielęgnacją ciała? Przede wszystkim musimy pamiętać o cerze, ponieważ jest ona narażona na ciągły kontakt z zimnem, czy też wiatrem.

szampon do włosów
Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

Winniśmy na pewno sięgać codziennie po krem pharmaceris taki jak ten: , który właściwie zabezpieczy naszą cerę i pozwoli o nią należycie zadbać. Nie oszczędzajmy na tego rodzaju kosmetyku, ponieważ im lepszy krem, tym korzystniej nasza cera będzie się prezentować, pomimo zimowych, mało korzystnych warunków. Dbajmy również o pozostałe obszary ciała. W tym przypadku krem możemy bez problemu zastąpić balsamem. Sięgajmy po niego każdego dnia, ponieważ nasza skóra powinna być w tym czasie regularnie nawilżana. Ukryta pod licznymi ubraniami, może łatwo się przesuszać, co bez wątpienia przyspiesza obniżona temperatura. Nie możemy do tego dopuścić, jeżeli nie chcemy na lato mieć znacznych problemów z przywróceniem ciała do odpowiedniego stanu. Zimą powinniśmy również dbać wyjątkowo o włosy. Nierzadko ukrywamy je pod czapką, która może powodować ich przesuszenie lub z kolei przetłuszczanie. Na dodatek niska temperatura i mroźny wiatr także robią swoje. Dlatego pielęgnujmy odpowiednio w tym okresie włosy.

kosmetyki z apteki
Źródło: pixabay.com

Biokap szampon wyprodukowany na bazie naturalnych składników, wyraźnie wzmacniający włosy, będzie na pewno korzystnym rozwiązaniem (zobacz: biokap szampon do włosów). Przyda się również co jakiś czas stosowna kuracja za pomocą owocowych maseczek, dzięki którym włosy będziemy mogli odpowiednio nawilżyć i sprawić, że będą wyglądać na błyszczące i sprężyste. Jednak pamiętajmy, że zimową porą może cierpieć nie tylko nasze ciało i włosy. Brak słońca, niskie temperatury, krótki dzień – to wszystko wpływa niekorzystnie również na nasze samopoczucie. Stąd też róbmy wszystko, by nie dać się zimowej chandrze. Aktualnie możemy sięgać po różne rozwiązania takie jak lampy nagrzewające, relaksujące masaże i inne, które mają wpływać pozytywnie na nas i nasz nastrój. Sięgajmy po te rozwiązania i wszystko, co sprawi zima upłynie nam bez większego szwanku, zarówno jeżeli chodzi o nasz organizm, jak i samopoczucie.