Zmarszczki są jednym z pierwszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze widzi się zmarszczki na czole lub kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i ludzki organizm zawsze się zestarzeje, jednak okazuje się, że można skutecznie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się i likwidując te, które już zagościły na twarzy. Jak? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Priorytetowe znaczenie ma odpowiednia prewencja. Trzeba pamiętać, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się w wyniku kontaktu skóry ze słońcem, co oznacza że wskazane jest unikać nadmiernej ekspozycji na słońce podczas lata i korzystania z solarium. Konieczne jest używanie zabezpieczających filtrów na twarz (więcej szczegółów), szyję oraz dekolt, ponieważ to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wówczas bowiem zyskuje się pewność, że skóra jest dobrze zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów wskazane jest używać także zimą, jako że szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku proponowany jest dość zróżnicowany wybór kremów z filtrem. Filtry są najczęściej dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Poza tym, należy regularnie złuszczać skórę peelingami medycznymi, które przeważnie opierają się na relatywnie wysokim stężeniu kwasów. Dzięki temu zrzuca się martwy naskórek i znakomicie spłyca zmarszczki (więcej szczegółów). Wskazane jest także stosowanie retinoidów, które mają działanie złuszczające i z reguły są zalecane podczas terapii trądzikowych, by usunąć pozostałości po wypryskach, na przykład zaczerwienienia albo niewielkie blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać też na swoją rękę, ponieważ dzisiaj na rynku proponowane są specjalne toniki bądź kremy z różnym stężeniem kwasów. Oczywiście, początkowo najlepiej jest zaczynać od dosyć niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce specjalistów. Usuwanie zmarszczek warszawa cechuje się obecnie dużym zainteresowaniem. Zazwyczaj stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu bądź kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najbardziej popularnych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest nadzwyczaj konkurencyjny. Dużo więcej osób jest stać na skorzystanie z takich zabiegów medycyny estetycznej. Autor