Jeszcze jakiś czas temu zabiegi wpływające na urodę były skrupulatnie ukrywane, otoczone aura skandalu i zdobywały popularność jedynie pośród ludzi pokazujących się publicznie i istniejących w mediach.

wejdź
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby te wyjeżdżały na miesiąc czy dwa pod pretekstem „leczenia w zagranicznej klinice” albo uzasadnionego czasowego wycofania się z życia medialnego, a wracały z poprawionym biustem lub poprawionym noskiem. Dziś zabiegi medycyny estetycznej nie generują już takich emocji i sensacji jak kiedyś. Wręcz przeciwnie – zostały przyjęte przez ludzi i są stosowane jako broń w walce z niedoskonałościami ciała i kompleksami, a nie sposób wydawania nadwyżek pieniędzy.

Badania i statystyki prezentują pogląd, że operacje z zakresu medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest powiększanie biustu. Wprawdzie to zabieg wyłącznie dla kobiet, ale mężczyźni także korygują co nieco w obrębie klatki piersiowej, odsysając zbędny tłuszcz z piersi. Jeśli już mówimy o odsysaniu – poddają się mu też panie, a od momentu kiedy anestezjolog nie jest potrzebny przy zabiegu, zainteresowanie zwiększyło się jeszcze bardziej. Liposukcja jest obecnie robiona w taki sposób, że całkiem szybko po zabiegu można opuścić gabinet lekarza. Następnym popularnym zabiegiem jest korekta nosa. Wyprostowanie, skorygowanie albo zmniejszenie nosa, usunięcie dużego garbu albo pomniejszenie dziurek to bardzo popularne działania poprawiające naturę. Temu zabiegowi poddają się zarówno panie, jak i panowie. Tak samo, jak liftingowi, który odpowiada za wygładzenie twarzy i szyi. Jednakże pomimo iż temat jest już stosunkowo popularny, mówimy tu o zabiegach chirurgicznych, a poprawę urody może zapewnić nam zabieg medycyny estetycznej, taki jak ostrzykiwanie toksyną botulinową, modelowanie nosa kwasem hialuronowym lub mikrodermabrazja.

medycyna estetyczna
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jeżeli myślimy o zabiegu chirurgii plastycznej, wyszukajmy lekarza, który zbiera dobre opinie i zyska nasze zaufanie. Początkowo umówmy się tylko na wizytę konsultacyjną, aby uzyskać poradę i przekonać się, że dokonaliśmy dobrego wyboru i że jesteśmy przekonani o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Być może okaże się, że zamiast zabiegu chirurgicznego wystarczy bezpieczniejsze modelowanie nosa kwasem hialuronowym, a rezultat będzie niemal identyczny?