W świecie nic nie zginie. Jeśli zastanawiał nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – głównie z ulicy. Łowcy trendów bacznie śledzą zadziwiające koncepcje napotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej kolejności, utworzone w taki sposób rozwiązania trafiają do największych domów mody, a po tym jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich wzór tworzone są ubrania które trafią do sklepów sieciowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 proponuje zwłaszcza wygodne rozwiązania. Raczej popularne będą miękkie swetry, koszule nadające się w takim samym stopniu w sytuacjach formalnych jak i osobistych. Spodnie jeansowe napotkamy w wersji klasycznej, jak i odpowiednio przekształconej na bardziej wyjściową. Bazą jest mimo wszystko wygoda i wielofunkcyjność oferowanych produktów.

Autor: DIGEL

Niewątpliwie będą także od tego wyjątki. Dla bardziej odważnych, propozycją sezonu będzie bluza (zobacz bluzy z nadrukiem) z całościowym nadrukiem kwiecistym, albo nieco prowokacyjnym motywem religijnym. Dla mężczyzny planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszane przez ramię. Jest to koncepcja wypożyczona wprost z najsłynniejszych wybiegów, którą lada moment napotkamy na rynku odzieżowym. Podsumowując, moda męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale także w alternatywnym wydaniu ukierunkowana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w tym roku, to przede wszystkim dodatki unikatowe, lub choćby wytwarzane ręcznie. Dostępne na naszym rynku, jak też w francuskich butikach internetowych, wyjątkowe wzory zachwycą każdego. Jeżeli chodzi o materiały, im bardziej nietypowe, tym lepiej. Królują w tej dziedzinie torby filcowe, oraz pikowane.

Spójrzmy jeszcze na jedną zależność. Modowe inspiracje są tylko sugestią dla mas. Chociaż w zasadzie także od nas. W łańcuchu trendów przeciętni ludzie oraz ich upodobania są ogromnie ważne. Nawet kiedy na wybiegach rządzą zadziwiające stelaże niemożliwe do użycia na jakąkolwiek okazję, to koncept na ich stworzenie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj jesteśmy my. Warto więc w kwestii mody kierować się nie tylko trendami, lecz również intuicją.

Źródło: Kraina Stylu